Skip to main content
Til toppen

GTM GTS603E Elektrisk Flishugger - Ø5 cm

Produktnummer: GTS603E
Lagerbeholdning:
inkl. mva.
Last ned datablad

GTM GTS603E er en kompakt elektrisk flishugger med 230 V motor på 2,2 kW og kapasitet for greiner opptil 5 cm i diameter. Rotoren med to PRO-kniver og ett motblad trekker inn og kutter greiner til flis som kan brukes som dekkmateriale i hage og grøntanlegg. Maskinen har justerbar utkaster opptil 85°, store luftgummihjul, sammenleggbar innmater og nødstopp. Oppgitt fliskapasitet er inntil 1,5 m³ per time, avhengig av materialet.

GTM GTS603E er en kompakt, elektrisk flishugger med 230 V motor på 2,2 kW (2200 W) og kapasitet til å kutte greiner med diameter opptil 5 cm. Rotoren med to PRO-kniver og ett motblad gjør kvist og beskjæringsavfall om til anvendelig treflis. Den er et praktisk valg for hageeiere, mindre eiendommer og vedlikehold av grøntanlegg med tilgang til egnet strømuttak.

GTM GTS603E Elektrisk flishugger – Ø5 cm kombinerer automatisk innmating av greiner med en justerbar utkaster. Maskinen har oppgitt kapasitet på inntil 1,5 m³ flis per time under egnede forhold, og flisen kan blant annet brukes til dekke i bed og på gangstier.

Flishuggeren har sammenleggbar innmater, luftgummihjul, skyvehåndtak, rotorblokkering og nødstopp. Utkasteren kan justeres trinnløst opptil 85°, slik at flisen kan ledes dit den skal samles opp.

Kort fortalt

GTM GTS603E er en 230 V elektrisk rotorflishugger med 2,2 kW motor, maksimal greindiameter 50 mm, to PRO-kniver og ett motblad. Den har 25 × 25 cm innmateråpning, 81 cm utkasterhøyde, justerbar deflektor, nødstopp og 26 cm luftgummihjul. Maskinen veier 68 kg. Kapasiteten er oppgitt til inntil 1,5 m³/t, avhengig av materiale og driftsforhold.

2,2 kW230 V elektrisk motor
Ø 5 cmMaksimal greindiameter
1,5 m³/tOppgitt kapasitet
68 kgMaskinvekt

Hvorfor velge GTM GTS603E elektrisk flishugger?

GTS603E er utviklet for brukere som ønsker mer effektiv kverning av greiner enn en enkel hagekvern, men samtidig vil ha elektrisk drift og en maskin som kan oppbevares forholdsvis kompakt.

Greiner opptil 5 cm

Rotorflishuggeren er konstruert for trebasert beskjæringsavfall med greindiameter opptil 50 mm. Faktisk arbeidskapasitet varierer med treslag, fuktighet og mating.

To PRO-kniver og ett motblad

Rotoren har to PRO-blader som arbeider mot et fast motblad. Knivsystemet skjærer greinene til flis, og vedlikeholdte kniver er viktig for et godt resultat.

Automatisk inntrekk av greiner

Rotorens kutteprinsipp bidrar til å trekke inn passende greiner uten manuell mating helt inn til knivene. Operatøren må alltid holde avstand til mateåpningen.

Justerbar utkaster opptil 85°

Deflektoren kan stilles trinnløst for å lede flisen til et egnet oppsamlingssted, for eksempel en trillebår som kan plasseres under utkasteren.

81 cm utkasterhøyde

Den høyt plasserte utkasteren gjør det enklere å samle opp flis i en beholder eller trillebår, avhengig av mottakerens størrelse.

Praktisk 25 × 25 cm innmating

Den romslige åpningen gir god tilgang når kvist og greiner skal mates inn. Inntakshøyden er oppgitt til 113 cm.

Sammenleggbar for oppbevaring

Innmateren kan vippes opp, og utkasteren kan demonteres for mer kompakt lagring. Følg bruksanvisningen når maskinen foldes sammen.

Luftgummihjul og skyvehåndtak

To 26 cm luftgummihjul med kulelager og et praktisk håndtak gjør det enklere å flytte den 68 kg tunge maskinen på egnet underlag.

Nødstopp og rotorblokkering

Maskinen har nødstopp for motoren og en rotorblokkering med to posisjoner til lagring og vedlikehold. Rotoren kan fortsette å bevege seg en stund etter stopp.

Hva passer GTM GTS603E til?

Denne rotorflishuggeren er først og fremst beregnet for greiner og trebasert hageavfall. Mykt organisk materiale kan behandles i begrensede mengder når det mates inn sammen med greiner, i samsvar med produsentens anvisninger.

Beskjæring i hagenKutt kvist og greiner fra trær, busker og hekker til et mer håndterlig materiale.
Grøntanlegg og eiendomTil vedlikeholdsarbeid på mindre grøntarealer med egnet strømtilkobling.
Flis til bed og buskerBruk ren treflis som dekke for å begrense fordamping og ugressvekst.
Flis på stierTreflisen kan brukes til dekke på gangstier og mellom plantefelt der materialet er egnet.

Hvem passer GTM GTS603E best for?

GTS603E passer hageeiere, småbruk, vaktmestertjenester og vedlikehold av mindre grøntanlegg der en stikkontakt er tilgjengelig. Den elektriske motoren gir enkel drift uten bensinmotor, men maskinen krever egnet strømforsyning og er mindre mobil enn en bensindrevet flishugger.

Til store mengder grovt materiale, arbeid langt fra strømuttak eller greiner over 5 cm bør du vurdere en større flishugger.

Hvordan fungerer rotorflishuggeren?

GTM GTS603E bruker et effektivt rotorkuttesystem. Når greiner mates riktig inn, bidrar knivrotoren til å trekke dem videre mens de to PRO-knivene passerer motbladet og kutter materialet til flis.

Konstruksjonen egner seg særlig til greiner og kvist. Det er ikke en vanlig kompostkvern for store mengder løst løv eller rent, mykt plantemateriale. Produsenten opplyser at slikt materiale kan behandles når det kombineres med greiner.

Justerbar utkaster og enklere oppsamling av flis

Utkasteren er plassert 81 cm over bakken og har en deflektor som kan justeres opptil 85°. Det gir fleksibilitet når flisen skal ledes ned i en trillebår, et kar eller et egnet oppsamlingsområde.

Flisen fra rent og ubehandlet trevirke kan blant annet brukes som jorddekke i bed og under busker eller på hageganger. Unngå å bruke flis fra impregnert, malt eller annet behandlet trevirke som jorddekke.

Kompakt oppbevaring og enkel forflytning

Selv om GTS603E veier 68 kg, gjør den robuste rammen, 26 cm luftgummihjul og skyvehåndtak det enklere å flytte den på egnet underlag. Hjulene er utstyrt med kulelager.

Ved oppbevaring kan innmateren vippes opp. Utkasteren kan demonteres og plasseres i inntaket, slik at maskinen krever mindre lagringsplass. Maskinen skal være stoppet og frakoblet strøm før deler foldes sammen eller demonteres.

Elektrisk eller bensindrevet flishugger – hva bør du velge?

Begge GTM-modellene er laget for greiner opptil 5 cm. Valget handler først og fremst om tilgang på strøm, arbeidssted, støy og ønsket vedlikehold.

GTS603E – elektrisk

2,2 kW / 230 V

Passer best der du har tilgang til riktig strømforsyning og ønsker elektrisk drift uten lokal bensineksos.

Maks. greindiameter: 5 cm.

GTS600G – bensin

6 hk Loncin bensinmotor

Et alternativ når maskinen må brukes et stykke fra strømuttak eller på flere arbeidssteder.

Maks. greindiameter: 5 cm.

Se GTM GTS600G bensindrevet flishugger

Vårt råd: Velg GTS603E når du hovedsakelig arbeider i nærheten av egnet strømtilkobling. Se flere alternativer under flishuggere og kompostkverner dersom du trenger større kapasitet eller mer mobilitet.

Tekniske spesifikasjoner – GTM GTS603E elektrisk flishugger

Produktinformasjon
MerkeGTM Professional
ModellGTS603E / 600E
ProdukttypeElektrisk rotorflishugger
ProduktnummerGTS603E
BruksområdeGreiner, kvist og trebasert beskjæringsavfall
Motor og kapasitet
MotortypeElektrisk
Nominell spenning230 V
Effekt2,2 kW / 2200 W
StøpseltypeSchuko (oppgitt av Maskin Importøren)
Maksimal greindiameter50 mm / 5 cm
Oppgitt flisproduksjonInntil 1,5 m³/time, avhengig av materialet
InnmatingRotorbasert, selvtrekkende for egnet materiale
Kuttesystem og utkaster
KuttesystemRotorflishugger
Kniver2 PRO-kniver + 1 motblad
Innmateråpning25 × 25 cm
Inntakshøyde113 cm
Utkasterhøyde81 cm
Justering av deflektorTrinnløs, opptil 85°
Understell og oppbevaring
Maskinvekt68 kg
Bredde57 cm
Høyde133 cm
Hjuldiameter26 cm
HjultypeLuftgummihjul med kulelager
TransportSkyvehåndtak og to hjul
OppbevaringOppfellbar innmater og demonterbar utkaster
Sikkerhet og dokumentasjon
NødstoppJa, motorstopp
RotorblokkeringTo posisjoner for lagring og vedlikehold
Oppgitt standardNEN-EN 13683+A2
Garanti oppgitt på produktsiden12 måneder; gjeldende avtalevilkår må kontrolleres

Merk: Det finnes ulike lengdemål i dagens produktside. Kontroller målet mot aktuell maskin eller datablad ved transport, lagring og plassplanlegging.

Vedlikehold av GTM GTS603E

Et riktig vedlikeholdt knivsystem og en ren innmater gir bedre drift og reduserer risikoen for blokkeringer. Følg alltid servicepunktene i produsentens bruksanvisning.

  • Kniver: Kontroller at PRO-knivene og motbladet er skarpe, uskadede og riktig montert. Sliping og inngrep i rotoren bør utføres av kvalifisert personell.
  • Mateåpning og utkaster: Hold kanalene fri for gammelt materiale og undersøk dem for blokkeringer.
  • Strømforsyning: Kontroller kabel, støpsel og eventuell skjøteledning. Bruk en egnet, jordet tilkobling i tråd med bruksanvisningen.
  • Sikkerhet: Kontroller nødstopp, vern og rotorblokkering før bruk, etter produsentens anvisninger.
  • Hjul og ramme: Kontroller lufttrykk, kulelager og festepunkter regelmessig.
  • Etter arbeidet: Slå av maskinen, trekk ut støpselet og vent til alle bevegelige deler har stanset før rengjøring.

For kniver og reservedeler: Se reservedeler hos Maskin Importøren, og oppgi gjerne modell GTS603E og maskinens serienummer.

Viktig sikkerhetsinformasjon

GTM GTS603E har roterende kniver som kan forårsake alvorlig skade. Bruk vernebriller eller visir, hørselsvern, vernesko og tettsittende arbeidstøy. Hold barn, dyr og uvedkommende borte fra arbeidsområdet.

Mat aldri materialet inn med hendene nær knivene. Bruk heller ikke maskinen til jord, stein, metall, plast, tau eller impregnert trevirke. Stans maskinen, trekk ut støpselet og vent til rotoren er helt stille før en blokkering undersøkes.

Nødstoppfunksjonen stanser motoren, men den betyr ikke nødvendigvis at rotoren stanser momentant. GTM oppgir at maskinen oppfyller NEN-EN 13683+A2. Les hele bruksanvisningen og følg gjeldende sikkerhetsregler før bruk.

Vanlige spørsmål om GTM GTS603E flishugger

Hvor tykke greiner kan GTM GTS603E kutte?

GTM GTS603E er oppgitt for greiner opptil 5 cm (50 mm) i diameter. Maksimal kapasitet avhenger av materialets egenskaper og riktig mating.

Hvor kraftig motor har GTS603E?

Flishuggeren har en elektrisk motor med oppgitt effekt på 2,2 kW, tilsvarende 2200 watt.

Bruker GTM GTS603E 220 V eller 230 V?

Den tekniske spesifikasjonstabellen oppgir 230 V og Schuko-kontakt. Den eldre markedsføringsteksten omtaler 220 V. Følg typeskilt og bruksanvisning for aktuell maskin.

Hvor mye flis kan den produsere per time?

Maskin Importøren oppgir inntil 1,5 m³/time. Virkelig produksjon varierer med greintykkelse, treslag, fuktighet og hvor jevnt materialet mates inn.

Har den automatisk innmating?

Rotoren hjelper til med å trekke inn passende greiner. Det betyr ikke at maskinen har hydrauliske materuller. Operatøren må alltid holde avstand til innmateren.

Hvilke kniver brukes i GTS603E?

Knivsystemet består av to PRO-kniver på rotoren og ett fast motblad.

Kan GTM GTS603E brukes til løv og hageavfall?

Den er primært laget for greiner. Produsenten opplyser at noe mykt organisk materiale kan behandles dersom det mates sammen med greiner. Store mengder løst løv alene er ikke hovedbruksområdet.

Hva kan treflisen brukes til?

Ren flis fra ubehandlet trevirke kan brukes som jorddekke i bed, under busker eller på gangstier. Unngå å bruke flis fra behandlet trevirke i hagen.

Kan jeg samle flis direkte i trillebåren?

Ja, utkasterhøyden er oppgitt til 81 cm, og deflektoren kan justeres opptil 85°. Kontroller at trillebårens høyde og plassering passer.

Kan maskinen foldes sammen for lagring?

Ja. Innmateren kan vippes opp, og utkasteren kan demonteres for mer kompakt oppbevaring.

Hvor mye veier GTM GTS603E?

Maskinen veier 68 kg og har to luftgummihjul og skyvehåndtak for forflytning på egnet underlag.

Har flishuggeren nødstopp?

Ja, den har en nødstoppknapp som bryter motoren. Vent alltid til rotoren er helt stille og koble fra strømmen før vedlikehold.

Hva er forskjellen på GTS603E og GTS600G?

GTS603E er elektrisk med 2,2 kW motor og krever strømuttak. GTS600G har bensinmotor og kan brukes uavhengig av strømnett. Begge er oppgitt for greiner opptil 5 cm.

GTM GTS603E – elektrisk flishugger for greiner opptil 5 cm

GTM GTS603E gir en god kombinasjon av 2,2 kW elektrisk drift, effektiv rotorflising og praktiske detaljer som justerbar utkaster, nødstopp og sammenleggbar innmater. Den er godt egnet når du vil gjøre greiner og kvist om til anvendelig treflis i hagen eller på eiendommen.

Med to PRO-kniver og ett motblad, 26 cm luftgummihjul og oppgitt kapasitet opptil 1,5 m³/t får du en solid maskin for sesongens beskjæringsarbeid.

Se flere flishuggere hos Maskin Importøren
Motor
Type Elektrisk
Effektforbruk 2.2 kW
Spenning 230.0 Volt
Kontakt Schuko
Egenskaper
Kuttetykkelse 5 cm
Innmaterhøyde 113 cm
Dimensjoner og vekt
Lengde 175 cm
Bredde 57 cm
Høyde 133 cm
Vekt 68.0 kg
Diverse
Sikkerhet NEN-EN 13683+A2
Garanti 12 måneder
Produksjonsland Kina
Datablad
Datablad - GTM GTS603E Elektrisk flishugger, 220V
Last ned datablad for produktnummer, GTS603E
Last ned
GTM GTS600M Bensindrevet flishugger - Ø5 cm

GTM GTS600M er en liten og kompakt flishugger med Loncin motor på 6 Hk og kan kutte greiner opptil 5 cm i diameter. Fliskutteren er effektiv og enkel å transportere med gode hjul, og oppfyller alle sikkerhetskrav i henhold til NEN-EN 13683+A2.

GTS603M
GTM GTS750G Bensindrevet Flishugger - Ø7 cm

GTM GTS750G er en kraftig og kompakt bensindrevet flishugger med 9 Hk Loncin G270F-motor og kapasitet for greiner opptil 7 cm. Det brede rotorsystemet med to PRO-kniver og ett motblad gir effektiv flising med automatisk inntrekk av greiner. Maskinen har justerbar utkaster, sammenleggbar innmater, nødstopp og luftgummihjul for enkel forflytning. Med en oppgitt fliskapasitet på inntil 2 m³/time er GTS750G godt egnet for hager, småbruk og vedlikehold av grøntanlegg.

GTS750G
GTM GTS600G Bensindrevet flishugger - Ø5 cm

GTM GTS600G er en kompakt, bensindrevet flishugger med 6 Hk Loncin G200F-motor og kapasitet for greiner opptil 5 cm. Rotoren med to PRO-kniver og ett motblad trekker inn og kutter kvist til flis som kan brukes i bed og på gangstier. Justerbar utkaster, sammenleggbar innmater og luftgummihjul gjør maskinen praktisk i hager, på småbruk og ved vedlikehold av grøntarealer – også uten tilgang til strøm.

GTS603G

Lenker
Min side